piątek, 24 kwietnia 2015

Systemy ERP obejmują coraz więcej obszarów zarządzania

Przed dostawcami oprogramowań klasy ERP stają kolejne wyzwania. Stabilizacja gospodarki zarówno krajowej, jak i światowej będzie sprzyjać nowym inwestycjom także w zakresie sprawniejszego zarządzania biznesem.

Systemy służące do zarządzania biznesem (np. seria produktów Microsoft Dynamics) będą musiały być tak zaprojektowane, by odpowiadać na coraz większe wymagania klientów. Wraz ze zmianami na rynku pracy i funkcjonowaniem przedsiębiorstw potrzebne będą rozwiązania, które pozwolą wyprzedzić konkurencję i jeszcze szybciej podejmować decyzje biznesowe.

Zintegrowane informacje

Wśród wyzwań stawianych przed nowoczesnymi oprogramowaniami do zarządzania biznesem wymienia się między innymi integracje informacji. Przedsiębiorcy coraz częściej oczekują, że ich system nie tylko będzie analizował dane o klientach i produktach z różnych źródeł, ale także poradzi sobie z ich integracją. Powiązanie danych z wielu kanałów (Big Data) pozwoli przedsiębiorcom lepiej rozpoznać potrzeby rynku, a tym samym szybciej podejmować decyzje biznesowe. Systemy ERP powinny zatem tworzyć spójną infrastrukturę IT, która opiera się także na produktach webowych i mobilnych.

Zarządzanie mobilnością

Coraz częściej systemy ERP przejmują one role środowiska Business Intelligence wspierając podejmowanie decyzji zarządczych. Przykładem tego typu rozwiązań jest usługa Field Service Management (FSM), czyli zarządzanie pracownikiem w terenie. Moduł FSM został zaprojektowany, by kontrolować i usprawniać pracę podwładnych pracujących w terenie i na delegacjach. Oprogramowania z funkcją FSM stanowią skuteczny sposób komunikacji biznesowej i wsparcie podejmowania decyzji przez zarząd, kadrę kierowniczą i pracownika, znajdującego się poza biurem.

Przykładem zmian na rynku pracy i przesuwania funkcji systemów ERP na inne obszary jest zastosowanie usługi FSM w zarządzaniu pracą zdalną. Według najnowszych badań co dziesiąty pracownik branży IT pracuje poza siedzibą firmy, a aż 60% badanych informatyków decyduje się na pracę zdalną od czasu do czasu, np. raz w tygodniu. Pracodawcy będą wiec wymagać od systemów wspierających zarządzanie funkcji webowo-mobilnych, które pozwolą im kontrolować pracę zatrudnionych poza siedzibą firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz